Cross

 

 

20 maja 2011 roku  ponad 500 uczniów ze szkół w gminie Długołęka  wyruszyło na trasę  XVIII Crossu Szczodre 2011 – tradycyjnej imprezy sportowej popularyzującej kulturę fizyczną, propagującej zdrowy styl życia, mobilizującej dzieci i młodzież do podejmowania aktywności fizycznej, a przy okazji promującej ideę walki fair play.

Jak co roku miejscem zawodów był park w Szczodrem. Od godziny 10.00 do godziny 12.00 miejscowe stawy  były świadkami ostrej rywalizacji w sumie 12 grup zawodników. Uczniowie biegali podzieleni na grupy wiekowe (począwszy od klasy IV szkoły podstawowej na III klasie gimnazjum skończywszy) oraz kategorię dziewcząt i chłopców. We współzawodnictwie uczestniczyło także kilkoro dzieci  z klas młodszych, które wytrwale pokonały trudną trasę biegu.

Organizatorem zawodów była Gmina Długołęka oraz Szkoła Podstawowa w Szczodrem. Tradycyjnie już w przygotowanie imprezy zaangażowali się  strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczodrem oraz członkowie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Szczodrem. W tym roku funkcję Sędziego Głównego  pełnił pan Jan Jarosz.

Cross Szczodre jest imprezą punktowaną w całorocznej klasyfikacji w rywalizacji sportowej szkół w Gminie Długołęka. Dlatego, jak zawsze, biegi budziły emocje zarówno zawodników, jak i ich opiekunów. Dodatkowym bodźcem  w rywalizacji były ciekawe nagrody ufundowane przez Gminę Długołęka, które w imieniu Pani Wójt Iwony Agnieszki Łebek wręczył Zastępca Wójta Gminy Długołęka Pan Grzegorz Sudnik.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy na trasę biegu za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 30 maja 2011 20:52
Dokument wprowadzony do BIP przez: acichorek
Ilość wyświetleń: 1926
02 czerwca 2011 17:24 (acichorek) - Zmiana treści zakładki.
02 czerwca 2011 17:24 (acichorek) - Zmiana treści zakładki.
30 maja 2011 21:08 (acichorek) - Zmiana treści zakładki.