Szkoła Podstawowa w Szczodrem

Cross

 

 

20 maja 2011 roku  ponad 500 uczniów ze szkół w gminie Długołęka  wyruszyło na trasę  XVIII Crossu Szczodre 2011 – tradycyjnej imprezy sportowej popularyzującej kulturę fizyczną, propagującej zdrowy styl życia, mobilizującej dzieci i młodzież do podejmowania aktywności fizycznej, a przy okazji promującej ideę walki fair play.

Jak co roku miejscem zawodów był park w Szczodrem. Od godziny 10.00 do godziny 12.00 miejscowe stawy  były świadkami ostrej rywalizacji w sumie 12 grup zawodników. Uczniowie biegali podzieleni na grupy wiekowe (począwszy od klasy IV szkoły podstawowej na III klasie gimnazjum skończywszy) oraz kategorię dziewcząt i chłopców. We współzawodnictwie uczestniczyło także kilkoro dzieci  z klas młodszych, które wytrwale pokonały trudną trasę biegu.

Organizatorem zawodów była Gmina Długołęka oraz Szkoła Podstawowa w Szczodrem. Tradycyjnie już w przygotowanie imprezy zaangażowali się  strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczodrem oraz członkowie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Szczodrem. W tym roku funkcję Sędziego Głównego  pełnił pan Jan Jarosz.

Cross Szczodre jest imprezą punktowaną w całorocznej klasyfikacji w rywalizacji sportowej szkół w Gminie Długołęka. Dlatego, jak zawsze, biegi budziły emocje zarówno zawodników, jak i ich opiekunów. Dodatkowym bodźcem  w rywalizacji były ciekawe nagrody ufundowane przez Gminę Długołęka, które w imieniu Pani Wójt Iwony Agnieszki Łebek wręczył Zastępca Wójta Gminy Długołęka Pan Grzegorz Sudnik.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy na trasę biegu za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 30 maja 2011 20:52
Dokument wprowadzony do BIP przez: acichorek
Ilość wyświetleń: 1731
02 czerwca 2011 17:24 (acichorek) - Zmiana treści zakładki.
02 czerwca 2011 17:24 (acichorek) - Zmiana treści zakładki.
30 maja 2011 21:08 (acichorek) - Zmiana treści zakładki.
Realizacja: Superszkolna.pl