Biuletyn Informacji Publicznej - Szkoła Podstawowa w Szczodrem
http://bip.spszczodre.pl

VI Regionalne Warsztaty Rytmiczne

       1 kwietnia 2011 r. 7 uczennic z klas IV-VI wraz z p. Karoliną Woźniak uczestniczyło w VI Regionalnych Warsztatach Rytmicznych dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych I stopnia pod nazwą "Tańce charakterystyczne: rosyjski, czeski, grecki, żydowski i cygański w prostych układach". Organizatorem imprezy była Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy.

       Pod okiem pedagogów z Studium Tańca i Baletu w Operze Wrocławskiej: Iriny Karpienko, absolwentki Dniepropietrowskiej Szkoły Teatralnej, choreografa, i Konstantego Kuszczenko, absolwenta Szkoły Baletowej w Rosji, tancerza zespołu "Kubański Kazaczij Chor", dziewczęta poznały oraz doskonaliły technikę i plastykę ruchu tańców narodowych.

      Warsztaty uzmysłowiły nam, że taniec to nie tylko pasja, ale również ciężka praca, wytrwałość, samodyscyplina, dobra kondycja. Według p. Iriny Karpienko taniec to nie ruch, a opowiedziana poprzez niego historia. Uczennice naszej szkoły w ten kwietniowy, słoneczny dzień opowiedziały historie zapisane w prostych układach tanecznych: rosyjskim, żydowskim i cygańskim.

Ciekawe czy opowiedzą ją również nam...

 

 

t.jpg

 

Konstanty Kuszczenko

Irmina Karpienko

Agata Lewandowska

Paulina Grochocka

Alicja Kaszewska

Karolina Reczka

Paulina Pilip

Natalia Gabrych

Karolina Korzeniowska